Czułym okiem przyglądam się światu. Bardzo osobiście bądź z dystansem opowiadam o twórczym wyrażaniu siebie, o spotkaniach oraz inspiracjach arteterapeutycznych i fotograficznych.

ORENDA – PRZESTRZEŃ SPOTKAŃ KOBIET

Za każdym miejscem czy przedsięwzięciem stoi człowiek i jego wartości, to kim jest i w co wierzy. Można kogoś udawać, naśladować, kopiować, ale czy ta kontrola i śledzenie trendów ma sens? Nie, najlepiej być sobą mogłabym odpowiedzieć z automatu, bez zastanowienia, z wygody i kompatybilności z tym, czym się zajmuję, a mianowicie arteterapią i fotografią ukierunkowaną na psychiczną równowagę i rozwój osobisty w życiu prywatnym czy zawodowym, właśnie w zgodzie ze sobą. Jednak w fotografii biznesowej lubię, kiedy wizerunek jest mocniejszy niż zwykle, czyli bardziej odświętny, wspierający, a nawet podkreślający Twoje atuty. Albo masz odwagę pokazać swój potencjał, spojrzeć w oczy i opowiedzieć kim jesteś, co oferujesz albo to jeszcze nie jest Twój czas i potrzebujesz lepiej się przygotować lub zaryzykować i tak – trochę teatralnie, może w formie zabawy wejść w rolę kogoś, kim chciałabyś/chciałbyś się stać.

Gdy dłużej się nad tym zastanawiam to dociera do mnie, że czasem warto spróbować czegoś innego i przekroczyć siebie, swoje ograniczenia (bo może aktualne bycie w zgodzie ze sobą to wierność rodzinnym przekazom, by się nie wychylać i nie sięgać po więcej?), nieco poszerzyć to bycie w zgodzie ze sobą o docenienie potencjału, otworzyć się na inspirujących ludzi, ich historie, by sprawdzić, czy dany sposób mi odpowiada zamiast iść w zaparte i powtarzać „tak” lub „nie”. Trochę się przekonać, upewnić, czy jestem w dobrym miejscu, czy może jednak warto zaryzykować, coś zmodyfikować, zweryfikować swoje przekonania, a może nawet zmienić kierunek, skonkretyzować i zaktualizować swój cel?

Ciekawość. Otwartość. Zaufanie i decyzja to początek. Nic tak bardzo nie rozwija jak wyjście ze strefy komfortu, przekroczenia progu lęku i odwaga wyrażania swoich potrzeb, przyznania się do swoich marzeń, konsekwentnego działania, wybaczania sobie błędów oraz cieszenia z sukcesów. No, a najbardziej nas wspiera dobra, zdrowa relacja ze sobą oraz z innymi ludźmi. Relacje to nasze największe bogactwo.

Nie wiem, jak było w przypadku Marzanny Hlebowicz, co było tym najważniejszym impulsem, by stworzyć to niezwykłe miejsce, jakim jest Orenda w Lackiej Budzie na Podlasiu. Czy ktoś ją zainspirował, a może wzorowała się na jakimś innej przestrzeni?

fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska

Kiedy pierwszy raz tam się znalazłam to poczułam to miejsce – jako przestrzeń spotkań kobiet. Marzanna od początku do końca wykreowała Orendę – blisko natury, gdzie sama przygotowuje dla gości proste i smaczne jedzenie, a do tego swoją osobowością przyciąga – twórcze, energetyczne, a nawet relaksujące i odbudowujące inicjatywy warsztatowe. Można tutaj znaleźć mnóstwo inspiracji, akceptację i spokój. Zaznać ciszy, bliskości przyrody i prawdziwych rozmów. To miejsce koi.

fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska

Warto dodać, że Marzanna wybudowała jeszcze saunę i domek gościnny, a to nie koniec jej pomysłów 😉 Kto wie, co pojawi się jako kolejne? Bardzo jej kibicuję i cieszę się, że bez większych protestów zgodziła się na sesję portretową, a nawet wizerunkową, bo Orenda bez Marzanny nie istnieje. Ona jest siłą i autentyczną wizytówką tego miejsca, która i również mnie tam przyciągnęła.

Domek Gościnny fot. Kasia Czajkowska
Sauna fot. Kasia Czajkowska
fot. Kasia Czajkowska

Marzanna Hlebowicz – właścicielka i twórczyni miejsca ORENDA

Marzanna Hlebowicz i Czarnuszka fot. Kasia Czajkowska
Marzanna Hlebowicz i Asima fot. Kasia Czajkowska
Marzanna Hlebowicz fot. Kasia Czajkowska
Marzanna Hlebowicz fot. Kasia Czajkowska
Marzanna Hlebowicz i Stella fot. Kasia Czajkowska
Marzanna Hlebowicz fot. Kasia Czajkowska

W najbliższym czasie, bo już 6 czerwca, poprowadzę tam arteterapeutyczno – fotograficzny warsztat OBRAZ KOBIETY (pod linkiem znajdziecie filmik, w którym o warsztacie trochę opowiadam, a wcześniej pisałam o nim tutaj: Obraz Kobiety – aktualizacja), na który serdecznie zapraszam 🙂

Polecam również:

PORTRET BIZNESOWY / WIZERUNKOWY

ARTETERAPIA

PORTRET FOTOARTETERAPEUTYCZNY

SESJE PORTRETOWE

SESJE OKOLICZNOŚCIOWE / LIFESTYLOWE

FOTOGRAFIA MIEJSC I WNĘTRZ